image

Dowiedz się, jak konsumenci wykorzystali e-commerce w czasie pandemii

Zachowania Polaków w sytuacji zagrożenia - obawy, zakupy i e-zakupy, zapasy, akcja #zostańwwdomu

Pobierz raport

Przezorni i pragmatyczni

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju Polacy ograniczają kontakty, wychodzenie z domów oraz poruszanie się środkami komunikacji miejskiej. Taką postawę zadeklarowała ponad połowa badanych. 49% zrobiło zapasy na okoliczność kwarantanny. Głównie zakupione zostały produkty spożywcze, środki czystości i służące dezynfekcji.

Wsparcie e-commerce

W obliczu zagrożenia zakupy internetowe stały się dla wielu Polaków zdecydowanie lepszą alternatywą wobec tych tradycyjnych. 38% konsumentów zaopatrzyło się w sieci w potrzebne zapasy żywności czy środków higienicznych i chemicznych. 37% uważa tę formę zakupów za bezpieczniejszą, a wśród osób, które zrobiły zapasy w Internecie ,ten odsetek wyniósł aż 70%.

Obawy i przewidywania

Pomimo umiarkowanego poziomu niepokoju, jaki jest deklarowany przez polskich internautów w związku z koronawirusem, aż 64% badanych jest zdania, że wirus COVID-19 nie przestanie być aktywny na terenie Polski. W kontekście koronawirusa Polacy najbardziej boją się zachorowania swojego lub bliskich (22%), ale - zaraz potem - recesji gospodarki (17%) i ograniczenia swobód (15%).

Jak większość serwisów w internecie, używamy tzw. Cookies.
Dzięki nim możemy poprawić jakość naszych usług.

Dowiedz się więcej