image

Które branże i marki wypadają najlepiej w oczach konsumentów?

Zobacz, czy Polacy są zadowoleni z zakupów.

Pobierz raport

NPS na plus

Wskaźnik poleceń, czyli tzw. NPS, dla wszystkich badanych kategorii zakupowych uzyskał wartość dodatnią. W przypadku najlepszej kategorii - Aptek - jest to ponad 50, a w przypadku Produktów Spożywczych 17. Jednak dla niektórych analizowanych marek NPS przyjmuje wartości ujemne. Szczególnie widoczne jest to w kategoriach Moda i Uroda.

Najlepsze obszary

Generalnie knsumenci ocenili swój poziom zadowolenia z zakupów wysoko, bo na 7,8 w skali 0-10. W zależności od kategorii, poszczególne obszary uzyskują lepsze lub słabsze oceny, ale generalnie asortyment w sklepie intrenetowym jest oceniany lepiej niż w stacjonarnym. Co ciekawe, im kategoria popularniejsza w e-commerce, tym wyższe konsumenckie wymagania i niższe oceny za intuicyjność sklepów internetowych.

Męskie wymagania

Mężczyźni okazali się bardziej niezadowoleni niż kobiety ze swoich zakupów. Ich oceny były niższe niż kobiece w zasadzie w przypadku każdej analizowanej kategorii i obszaru. Dotyczy to nie tylko takich kategorii jak Moda czy Uroda, ale też RTV AGD, Multimedia oraz Dom i ogród.

Jak większość serwisów w internecie, używamy tzw. Cookies.
Dzięki nim możemy poprawić jakość naszych usług.

Dowiedz się więcej