image

Dla jakich marek jest esport? Kim jest fan esportu w Polsce?

Zobacz, dlaczego Twoja marka już teraz powinna zaistnieć w świecie esportu.

Pobierz raport

Pokaźny kawałek tortu

Fani esportu i gier to duża i wciąż rosnąca grupa konsumentów. Już co 4 internauta deklaruje, że interesuje się grami, a 37% przyznaje, że zdarzyło im się oglądać rozgrywki esportowe. Wśród internautów fanami esportu są najczęściej mężczyźni, w stałym związku bez dzieci, w wieku 25-34 lat, o średnich dochodach 3000-5000 zł miesięcznie na osobę – czyli osoby, które mają pieniądze, podejmują decyzje zakupowe w wielu kategoriach zakupowych i korzystają z nowoczesnych technologii.

Esport, czyli relacje

Granie sprzyja nawiązywaniu relacji, które często wychodzą poza ramy samego wspólnego grania. Co 4. internauta grający w gry deklaruje, że nawiązał nowe znajomości dzięki graniu, natomiast wśród członków społeczności esportowej jest to aż 92%. Fani esportu nie spędzają czasu wyłącznie na wspólnym graniu czy oglądaniu streamów. Wspólnie chodzą na zakupy (26%), do restauracji / baru (23%) czy kina / teatru (12%).

Nowocześni konsumenci

Członkowie społeczności esportowej to dość wyróżniająca się grupa konsumentów. Okazuje się, że są oni bardzo podatni na to, co polecają im ulubieni gracze i streamerzy, albowiem już prawie połowa (49%) zakupiła produkt, który został im polecony przez osobę znaną ze świata esportu. Dodatkowo fanów esportu często zachęca opcja otrzymania kodu do gry wraz z zakupem określonego produktu (72%). 60% deklaruje, że jeżeli dana marka wpiera esport to zachęca ich to do zakupu produktów / usług tej marki, a ponadto 70% wskazuje, że taka marka rośnie w ich oczach i zyskuje sympatię.

Jak większość serwisów w internecie, używamy tzw. Cookies.
Dzięki nim możemy poprawić jakość naszych usług.

Dowiedz się więcej