image

Czy aktywni konsumenci to błogosławieństwo czy przekleństwo?

Zobacz, dlaczego warto rozmawiać z klientami i jak to robić, aby poprawić wizerunek i zwiększyć sprzedaż.

Pobierz raport

Polacy kupują kierując się opiniami

Prawie 40% internautów zwraca uwagę na opinie o produkcie lub usłudze, zanim zdecyduje się na ich zakup. Dzieli się opiniami 51%, a aktywnie pyta o nie 56%. Aktywnie pytający o opinie robią to 
w szczególności, gdy kupują produkt po raz pierwszy lub jest on drogi, ale 1/3 deklaruje, że takie zachowanie jest dla nich naturalne w zasadzie w przypadku większości kupowanych produktów i usług.

Opinie sprzedają

Okazuje się, że dla 90% konsumentów, to czy marka bada ich opinie ma znaczenie. Uważają ją za przyjazną i otwartą, a taką, która opinii nie bada - za zacofaną, a nawet przegraną. 55% konsumentów przyznaje, że przy zakupach kieruje się zdaniem znajomych, którzy zaopiniowali dany produkt lub usługę pozytywnie. Negatywne opinie mają natomiast wpływ na 46% badanych.

Konsumenci chcą być w centrum uwagi

Pytani o to, kto najlepiej reprezentuje markę na zewnątrz, konsumenci wskazują na siebie, tzn. na klientów i użytkowników danej marki. W tyle pozostawiają ekspertów, influencerów, czy pracowników danej organizacji. Co więcej, co 5. badany chce stale współpracować z marką i dzielić się z nią swoimi pomysłami na dalszy rozwój, ale aż 3/4 nie wie, jak to zrobić.

Jak większość serwisów w internecie, używamy tzw. Cookies.
Dzięki nim możemy poprawić jakość naszych usług.

Dowiedz się więcej