image

Zakupy i sprzedaż B2B

Pierwszy raport kompleksowo poruszający temat zakupów i sprzedaży w sektorze B2B, powstały na podstawie badania na ponad 100 firmach kupujących, bądź sprzedających produkty i usługi dla biznesu .

Pobierz raport

Sprzedaż online

71% przedstawicieli rynku B2B deklaruje, że firma, którą reprezentują, sprzedaje swoje produkty lub usługi w internecie. Większość firm (65%) prowadzi e-sprzedaż od ponad 5 lat. Prawie co 4. firma (24%) - od 3-4 lat. Tylko 1% badanych wskazuje, że firma, którą reprezentują, sprzedaje swoje produkty/usługi w internecie od niespełna roku.

Kanały dystrybucji

Najczęstszym kanałem dystrybucji na rynku B2B są: sprzedaż bezpośrednia (54%), czyli docieranie do klientów np. za pośrednictwem przedstawiciela handlowego oraz firmowe strony internetowe (57%), na których można zobaczyć lub kupić produkty czy usługi danej firmy.

Dostępność online

96% respondentów deklaruje, że firma, którą reprezentują, posiada swoją stronę internetową. Dodatkowo badani wskazują średnio 6 funkcjonalności, które oferuje ich strona. Zdecydowanie częściej jest to możliwość kontaktu mailowego (90%) niż telefonicznego (83%). Aż 62% udostępnia na stronie historię swojej firmy, a już tylko 25% - wyszukiwarkę salonów.

Jak większość serwisów w internecie, używamy tzw. Cookies.
Dzięki nim możemy poprawić jakość naszych usług.

Dowiedz się więcej