Formularze badawcze

Nasz system responsywnych elektronicznych formularzy ankietowych pozwala respondentom wygodnie odpowiadać na pytania na każdym urządzeniu z dostępem do sieci (smartfonie, tablecie, laptopie, desktopie) bez konieczności instalowania dedykowanej aplikacji.

Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia, badanie może być komunikowane na wiele sposobów (np. w postaci linków w emailingu, linków w social media, ulotek, bannerów, SMS-ów itp.), a dane zbierane jednocześnie z wielu źródeł z możliwością ich porównania lub zbiorczej analizy.

Nasze ankiety są przyjazne dla respondentów, stale optymalizowane pod kątem usability i estetyczne. System opinie.mobi wykorzystujemy zarówno do badań ilościowych, dzienniczkowych, testów produktów, jak i monitoringu opinii realizownaego w kanałach komunikacji i sprzedaży naszych klientów.

Zobacz przykładowy formularz
Image Image Image

Kontekstowość

Konsumenci mogą podzielić się opinią od razu po kontakcie z komunikatem marki lub zakupie. Otrzymują dostęp do elektronicznego responsywnego formularza po wpisaniu adresu www i indywidualnego kodu badania lub kliknięciu w link.

Wielokanałowość

Dane dla klientów zberamy z wielu źrodeł - panelu konsumentów i kanałów własnych klienta jak sklepy stacjonarne, e-sklepy, aplikacje mobilne, baza adresów email, platformy zakupowe, konta społecznościowe, eventy, ulotki, czy media drukowane

Wszechstronność

Formularze obsługują ponad 30 typów pytań, w tym zawierające zdjęcia i wideo, a także wiele języków i złożone ścieżki odpowiedzi. Dostosowujemy je do brandingu klientów. Aplikujemy systemy motywacyjne. Dzięki parametryzacji, śledzimy aktywność respondenta od samego początku i odnotowujemy, np. takie parametry jak język i system operacyjny urządzenia, czy czas wypełnienia.

Kontrola jakości

Nasz system umożliwia kontrolę liczby wypełnień w czasie. Zadajemy pytania kontrolne. Sprawdzamy czas poświęcony przez respondenta na każde pytanie. Spełniamy wymagania RODO.

Panel raportowy online

Oglądaj wyniki badań w czasie rzeczywistym. Analizuj, porównuj, działaj.

Zaloguj się do panelu lub Skontaktuj się
Image

Widoczność

Masz dostęp do wyników online, 24/7 i w czasie rzeczywistym. Po zalogowaniu się możesz oglądać dane z wielu kanałów, dlatego zuskujesz pełną widoczność, np. jak klienci ocerniają konkretny sklep stacjonarny, e-sklep lub inną formę kontaktu z Twoją marką.

Wygoda

Wyniki oglądasz w formie czytelnych wykresów. Możesz je wygodnie filtrować, grupować i obserwować trendy. Jeśli potrzebujesz, możesz je też wyeksportować do dalszej obróbki lub prezentacji.

Działanie

Otrzymujesz powiadomienia jeśli ocena konsumentów ulegnie zmianie. Możesz od razu zareagować. W oparciu o wskaźniki satysfakcji możesz też motywować swój zespół, np. sprzedawców lub działu obsługi klienta.

image

Społeczności Brand Heroes

Społeczności to wygodne i elastyczne narzędzie stałego dialogu z różnymi grupami docelowymi. Są naturalną formą rozmowy z konsumentami, pracownikami, czy partnerami biznesowymi.

Dają możliwość uzyskania feedbacku w postaci odpowiedzi na ankiety, "lajków", komentarzy, głosów, czy pomysłów praktycznie natychmiast. Doatkowe wyposażenie w moduły analityczne, sprawia, że administrator od razu widzi podsumowania i wyniki w formie czytelnych wykresów.

Natychmiastowy feedback

Społeczność jest uruchamiana na dedykowanej domenie, dostępna dla zarejestrowanych użytkowników i zgodna z Brand Identity Twojej marki. Umożliwia stały i natralny dialog z grupą docelową. Odpowiedzi na pytania, insighty i pomysły konsumenckie otrzymujesz natychmiast.

Większa lojalność

Członków społeczności rekrutujemy ze wskazanej przez Ciebie grupy docelowej. Za przystąpienie i aktywność możesz nagradzać ich na wiele sposobów, przydzielając punkty, odznaki, kupony rabatowe, czy nagrody rzeczowe lub pieniężne, także w ramach Twojego porgramu lojalnościowego.

R&D

Społeczność to miejsce, gdzie Twoi klienci, użytkownicy lub pracownicy mogą dzielić sie pomysłami na rozwój marki, a Ty możesz poddawać je ocenie i nagradzać najciekawsze, innowacyjne rozwiązania, ktore mają największe szanse powodzenia na rynku.

image

Desk research

Desk research, czyli analiza istniejących danych. Stanowi dla nas źródło podstawowych informacji, inspiracji i pozwala zrozumieć zadanie badawcze, a często i wyzwania stojące przed klientem.

W ramach tego procesu analizujemy dane pozyskane przez nas w ramach wcześniejszych badań, dane partnerów jak Izba Gospodarki Elektronicznej, IAB, E-commerce Europe, Statista, DeLab, a także dane istniejące na rynku w postaci dostępnych raportow badawczych i artykułów.

image

Wywiady pogłębione

Wywiady pogłębione IDI pozwalają nam lepiej zrozumieć problem badawczy lub dopracować insighty badawcze. Realizujemy je osobiście lub zdalnie (telefon / Skype) na konsumentach, jak i ekspertach, bądź przedstawicielach biznesu.

Zwykle w ramach projektu organizujemy 10-12 wywiadów. Zawsze działamy na bazie scenariusza wywiadu zaakceptowanego z klientem. Klient z tego etapu badania otrzymuje raport oraz nagranie, bądź transkrypcję wywiadu.

image

Fokusy kreatywne

Fokusy realizujemy jako oddzielny projekt, kontynucję lub wstęp badania ilościowego. To doskonała metoda gdy trzeba wypracować nowe rozwiązanie lub produkt. Badanie projektujemy w odpowiedzi na konkretne zlecenie, ponieważ to postawiony problem badawczy determinuje rekrutację, przebieg i miejsce realizacji fokusa.

Liczebność uczestników fokusa także uzależniamy od projektu, ale zwykle rekomendujemy mniejsze grupy, do 6 osób. Działamy na bazie scenariusza zaakceptowanego z klientem. Realizacja może odbywać się w naszym biurze warszawskim lub zaprzyjaźnionych fokusowniach. Klient otrzymuje raport oraz nagranie.

image

Konsultacje eksperckie

Konsultacje są czestym elementem, gdy realizujemy zadania związane z projektowaniem przyszłości i interpretacją trendów. Eksperci są tu niezastąpionym źródłem wiedzy i inspiracji. Konsultujemy się z nimi poprzez społeczność marketexperts.eu, a także wywiady osobiste.

Eksperci jako pierwsi otrymują insighty z badań, które mogą komentować. Często też biorą udział w projekcie już na samym początku, pomagając nam tworzyć narzędzia badawcze, m.in. ankiety.

image

Segmentacja

Na podstawie danych zebranych na panelu internautów oraz w kanałach komunikacji i sprzedaży klientów opracowujemy segmentację. Dzięki temu klient otrezymuje wyraźne wskazówki,jak optymalizować swoje działania komunikacyjne i sprzedażowe - jakie grupy klientów są najbardziej liczne i zainteresowane zakupem i jak się z nimi komunikować.

Podczas analizy wykorzystujemy dedykowane oprogramowanie, w tym języki Python i R. Naszych klientów wspieramy nie tylko na etapie analizy, ale także konstrukcji narzędzi i pytań badawczych, które umożliwiają analizę segmentacyjną.

Jak większość serwisów w internecie, używamy tzw. Cookies.
Dzięki nim możemy poprawić jakość naszych usług.

Dowiedz się więcej