image

Siła Kobiet

Inicjatywa badawcza w całości poświęcona kobietom.

Jakie są współczesne kobiety? Co lubią robić, a za czym nie przepadają? Jakie są ich życiowe cele? W raporcie "Siła Kobiet" przyjrzymy się kobietom z różnych stron - od stylu życia, pracy, pasji i zainteresowań, poprzez różnice pokoleniowe, przyjaźń oraz relacje z partnerem i rodziną.

image

Drugi webinar już 27 października!

Webinar "Siła Kobiet - Siłaczka na pokładzie" to drugi z cyklu webinarów towarzyszących premierze raportu "Siła Kobiet. Jakie są współczesne Polki?". W trakcie spotkania online przedstawimy wyniki dotyczące organizacji obowiązków i zarządzania czasem przez kobiety. Zapraszamy do rejestracji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.


Chcemy pokazać najblisze rzeczywistości oblicze kobiet. Oddaliśmy głos kobietom, aby mogły powiedzieć jakie są naprawdę. A stereotypów na temat kobiet jest mnóstwo...

  • Kobiety powinny zajmować się domem i rodziną?
  • Obowiązkiem każdej kobiety jest urodzić dziecko?
  • Kobiety powinny poświęcać się dla rodziny?
  • Kobiety to słabsza płeć?
  • Mężczyźni boją się silnych, niezależnych kobiet?
  • Miejsce kobiet jest w kuchni?
  • Kobiety to plotkary?
  • Każda kobieta szuka męża nawet, jeżeli mówi, że tak nie jest?
image

Raport już dostępny do pobrania!

Raport "Siła kobiet. Jakie są współczesne Polki?" został opracowany na podstawie badania 1658 internautów, w tym 1019 kobiet.


Zobaczmy wspólnie, jakie wymagania świat stawiał kobietom kiedyś, a jakie dziś i ile jest w nas wszystkich ciekawości, otwarości na dyskusję i feminizmu. Poznaj partnerów, którzy wspierają naszą inicjatywę.

Partnerzy projektu

Nasze raporty zawsze dotykają ważnych biznesowo i społecznie problemów. Śledzimy trendy i odpowiadamy na najważniejsze pytania. Na co dzień zajmujemy się zachowaniami zakupowymi i preferencjami konsumentów, ale podejmujemy też tematy, które mają znacznie szerszy wymiar. Na początku roku zajęliśmy się obszarem sustainability i ekologii. Teraz chcemy poznać lepiej Polki - ich pasje, zainteresowania, cele i obawy, a także to, jaki potencjał niosą dla gospodarki, społeczeństwa, kraju. Zachęcam do zadawnia pytań w ramach akcji #kobietypytająkobiety

Katarzyna Czuchaj-Łagód
Dyrektor Zarządzająca Mobile Institute

Ambasadorki akcji

W akcji wspierają nas silne, niezależne kobiety.
Poznaj ambasadorki projektu "Kobiety Silna Płeć".

Image
Ilona Adamska
Wydawca i redaktor naczelna magazynów Imperium Kobiet i Law Business Quality, właścicielka Agencji PR I.D.MEDIA. Autorka i redaktorka 13 książek, m.in. „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej”.
Image
Renata Dutkiewicz
Dyrektor ds. sektora spożywczego i FMCG w Santander Bank Polska.
Ekspert w zakresie Food/FMCG/Food Retail. Od wielu lat związana z bankowością korporacyjną. W latach 2007-2014 Dyrektor sektora spożywczego i kosmetycznego w ING Banku Śląskim, od 2015 związana z Santander Bank Polska gdzie odpowiada za rozwój sektora spożywczego i kosmetycznego.
Image
Sylwia Hałas-Dej, MBA
Dyrektor Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów, w ramach którego odpowiada za studia podyplomowe i MBA. Prezes Fundacji Koźmińskich, której misją jest inicjowanie międzykulturowej wymiany doświadczeń, a także wsparcie i rozwój najlepszych, najbardziej przedsiębiorczych studentów ALK. Członek Rady Programowo-Naukowej Liceum LifeSkills. Członek Rady Nadzorczej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania.
Image
Aleksandra Karasińska
Redaktorka naczelna Newsweek.pl i Forbes.
Oprócz kierowania newsweek.pl i forbes.pl jest redaktorką prowadzącą dwumiesięcznika Forbes Women. Ekspertka w dziedzinie mediów internetowych, produkcji telewizyjnej, radiowej oraz prasy. Wykłada na uniwersytecie SWPS.
Image
dr hab. Urszula Kluczyńska prof. CDV
Badaczka i naukowczyni, certyfikowana tutorka. Wykłada w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Autorka książek i artykułów naukowych z zakresu gender studies i krytycznych studiów nad męskościami i mężczyznami. Członkini Sekcji Socjologii Płci Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Polskiego Towarzystwa Genderowego.
Image
Klara Kowtun
Współzałożycielka marki RISK made in Warsaw. Projektantka z zawodu, filozofka z wykształcenia, w 2011 roku razem z Antoniną Samecką założyła markę produkującą wygodne ubrania z dresowej dzianiny o krojach z wysokiego krawiectwa. Uważa, że od mody istotniejszy jest dobry design. Jest szefową studia projektowego, w którym powstają ubrania od pomysłu do produktu. Ma na koncie autorskie materiały stworzonych razem z polskimi producentami oraz wiele ubrań, które kochają kobiety i mężczyźni.
Image
Edyta Krysiuk-Kowalczyk
Dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Żywiec Zdrój. Ekspert z 20-letnim stażem w branży FMCG, ze spółką Żywiec Zdrój związana od ponad 8 lat. Doświadczenie w dziedzinie jakości produktów oraz ochrony środowiska zdobywała również w strukturach Coca-Cola HBC.
Image
Iwona Kutyna
Przygodę z mediami rozpoczęła 27 lat temu w lokalnej stacji radiowej. Telewizja pojawiła się kilka lat później. Tej uczyła się w TVN24. Później przyszedł czas na Wydarzenia w Polsacie i Panoramę w TVP2. Przez kilka lat na antenie TVP Info. Przez cały ten okres związana z radiem, do którego zawsze z przyjemnością i wielkim sentymentem wraca. Dziennikarka, prowadząca, wydawca, producent. Związana także z portalem Onet, gdzie prowadzi Onet Rano.
Image
Dorota Minta
Psycholog i psychoterapeuta. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, szkoleniowej. Wykładowca akademicki, autorka programów nauczania, publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz ekspert. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, jest prezesem zarządu fundacji STOMAlife.
Image
Joanna Nojszewska
Zastępczyni redaktora naczelnego Twojego Stylu, z pismem związana od 1999 r. Autorka wywiadów z ludźmi kultury, felietonów o social mediach, tekstów o trendach - również społecznych.
Image
Anna Nowacka
Menadżer ds. partnerstw strategicznych w EMPIKu. Ma wieloletnie doświadczenie we wprowadzaniu na rynek nowych produktów i tworzeniu strategii produktowych. Wcześniej pełniła funkcje kierownicze w obszarach marketingu w branży finansowej i medialnej.
Image
Antonina Samecka
CEO i dyrektor kreatywna marki Risk made in Warsaw, którą współzałożyła wraz z Klarą Kowtun. Zanim zajęła się modą jako praktyk, przez lata pisała o trendach w kobiecych magazynach. Swoją ukochaną pracę w miesięczniku "In Style" porzuciła, by projektować ubrania.
Image
Patrycja Sass-Staniszewska
Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej
Image
Anna Skoczylas
Mentor Biznesu w nurcie psychologii pozytywnej,
Trener Mentalny,
Wykładowca SGH i Brian Tracy International,
CEO w portugalskiej spółce FMCG,
Autorka książki „Co jest DOBREGO w tym czego jeszcze nie widzę? Sposób myślenia skutecznych zespołów”
Image
Justyna Skorupska
Board Representative & Omnichannel Expert e-point SA, Wiceprzewodnicząca Rady Izby Gospodarki Elektronicznej, Pomysłodawczyni inicjatywy i fundacji "Kobiety e-biznesu"
Image
Joanna Stopyra
Konsultant PR, Eksplorerka Womenomics & Femvertising, Założycielka portalu Women Power Media
Image
Daria Sulgostowska
Rzeczniczka prasowa i kierownik zespołu ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w CCC. Specjalistka w dziedzinie komunikacji korporacyjnej oraz kryzysowej, której bliska jest idea odpowiedzialnego biznesu. Wcześniej m.in. rzeczniczka OTCF, właściciela marki 4F. Związana z działalnością sportową, jest trenerką tenisa ziemnego.
Image
Karolina Szenk
Kierownik ds. rozwoju sprzedaży detalicznej w UPS. W strukturach UPS zaangażowana również w inicjatywę WLD (Women Leadership Development), która ma na celu aktywację biznesową kobiet, budowę pewności siebie, świadome zarządzanie przez kobiety ścieżką kariery i staranie o awanse.
Image
Karolina Szuba
Członek Zarządu Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona S.A. oraz COO. Pełni funkcje zarządcze w większości spółek zależnych. Odpowiedzialna za procesy biznesowe i operacyjne we wszystkich spółkach należących do Grupy Kapitałowej. Zarządza działem Operacyjnym, Sprzedaży Travel Retail, HR, Marketingu, F&B i Szkoleń.
Image
Ewa Tchórzewska
Założycielka firmy Global X Solutions, członek European Artificial Intelligence Alliance, absolwent studiów podyplomowych na Politechnice Białostockiej o kierunku Data Science. Zajmuje się nowymi technologiami w projektach, głównie sztuczną inteligencją, którą łączy z wiedzą psychologiczną, medyczną i ogólnorozwojową. Współtwórca unikalnego produktu Cobe - przyjaznego bota konwersacyjnego, który realizuje w projekcie PROCES pod skrzydłami Samsung Inkubator. Projekt włączony na listę Startupów Pozytywnego Wpływu.
Image
Anna Urbańska
Master Trener STRUCTOGRAMu, neurocoach, wiceprezes zarządu i partner Instytutu Colina Rose, autorka 8 książek, w tym „DNA biznesu”
Image
Magdalena Wawrzyniak
Co-founder / President of the Board w Associated Apps. Doświadczony marketer, strateg, fanka sztucznej inteligencji i promotor rozwoju biznesu. Od dziewięciu lat związana z branżą nieruchomości komercyjnych, pracowała dla światowych liderów branży, odpowiadając za strategię i działania marketingowe topowych centrów handlowych w Polsce. Obecnie jest liderką w firmie Associated Apps, która tworzy pierwszego na świecie, wirtualnego asystenta dla osób niewidomych i niedowidzących – The Compass.
Image
Agata Zioło
Dyrektorka Innowacji w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Wcześniej konsultantka ds strategii komunikacji w startupach i małych firmach. Zanim dołączyła do zespołu Fundacji przez ponad 10 lat pracowała w branży kreatywnej, kierowała zespołem komunikacji w agencji TBWA pracując dla największych międzynarodowych marek. Strateżka, ekspertka planowania i zarządzania złożonymi projektami. Praktyczka metody design thinking. Ekspertka od wypracowywania narzędzi wspierających edukację i przedsiębiorczość. Trenerka, jedna ze 100 najlepszych na świecie facylitatorów #IamRemarkable, międzynarodowego formatu warsztatów zmieniającego postrzeganie pozycji kobiet w miejscu pracy. Aktywna działaczka na rzecz kobiecej przedsiębiorczości.

Jak większość serwisów w internecie, używamy tzw. Cookies.
Dzięki nim możemy poprawić jakość naszych usług.

Dowiedz się więcej