image

Siła Kobiet

Inicjatywa badawcza w całości poświęcona kobietom.

Jakie są współczesne kobiety? Co lubią robić, a za czym nie przepadają? Jakie są ich życiowe cele? W raporcie "Siła Kobiet" przyjrzymy się kobietom z różnych stron - od stylu życia, pracy, pasji i zainteresowań, poprzez różnice pokoleniowe, przyjaźń oraz relacje z partnerem i rodziną.

image

Raport już dostępny do pobrania!

Raport "Siła kobiet. Jakie są współczesne Polki?" został opracowany na podstawie badania 1658 internautów, w tym 1019 kobiet.

Obejrzyj nagrania z webinarów!

Premierze raportu towarzyszył cykl spotkań online, w których wzięły udział Ambasadorki projektu, ekspertki i eksperci oraz internauci.

image

Chcesz wiedzieć więcej?


Jeżeli chcesz otrzymać prezentacje z webinarów, dane nieopublikowane w raporcie lub potrzebujesz więcej informacji - skontaktuj się z nami.

Partnerzy projektu

Nasze raporty zawsze dotykają ważnych biznesowo i społecznie problemów. Śledzimy trendy i odpowiadamy na najważniejsze pytania. Na co dzień zajmujemy się zachowaniami zakupowymi i preferencjami konsumentów, ale podejmujemy też tematy, które mają znacznie szerszy wymiar. Na początku roku zajęliśmy się obszarem sustainability i ekologii. Teraz chcemy poznać lepiej Polki - ich pasje, zainteresowania, cele i obawy, a także to, jaki potencjał niosą dla gospodarki, społeczeństwa, kraju. Zachęcam do zadawnia pytań w ramach akcji #kobietypytająkobiety

Katarzyna Czuchaj-Łagód
Dyrektor Zarządzająca Mobile Institute

Ambasadorki akcji

W akcji wspierają nas silne, niezależne kobiety.
Poznaj ambasadorki projektu "Siła Kobiet".

Image
Ilona Adamska
Wydawca i redaktor naczelna magazynów Imperium Kobiet i Law Business Quality, właścicielka Agencji PR I.D.MEDIA. Autorka i redaktorka 13 książek, m.in. „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej”.
Image
Renata Dutkiewicz
Dyrektor ds. sektora spożywczego i FMCG w Santander Bank Polska.
Ekspert w zakresie Food/FMCG/Food Retail. Od wielu lat związana z bankowością korporacyjną. W latach 2007-2014 Dyrektor sektora spożywczego i kosmetycznego w ING Banku Śląskim, od 2015 związana z Santander Bank Polska gdzie odpowiada za rozwój sektora spożywczego i kosmetycznego.
Image
Sylwia Hałas-Dej, MBA
Dyrektor Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów, w ramach którego odpowiada za studia podyplomowe i MBA. Prezes Fundacji Koźmińskich, której misją jest inicjowanie międzykulturowej wymiany doświadczeń, a także wsparcie i rozwój najlepszych, najbardziej przedsiębiorczych studentów ALK. Członek Rady Programowo-Naukowej Liceum LifeSkills. Członek Rady Nadzorczej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania.
Image
Aleksandra Karasińska
Redaktorka naczelna Newsweek.pl i Forbes.
Oprócz kierowania newsweek.pl i forbes.pl jest redaktorką prowadzącą dwumiesięcznika Forbes Women. Ekspertka w dziedzinie mediów internetowych, produkcji telewizyjnej, radiowej oraz prasy. Wykłada na uniwersytecie SWPS.
Image
dr hab. Urszula Kluczyńska prof. CDV
Badaczka i naukowczyni, certyfikowana tutorka. Wykłada w Collegium Da Vinci w Poznaniu. Autorka książek i artykułów naukowych z zakresu gender studies i krytycznych studiów nad męskościami i mężczyznami. Członkini Sekcji Socjologii Płci Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i Polskiego Towarzystwa Genderowego.
Image
Klara Kowtun
Współzałożycielka marki RISK made in Warsaw. Projektantka z zawodu, filozofka z wykształcenia, w 2011 roku razem z Antoniną Samecką założyła markę produkującą wygodne ubrania z dresowej dzianiny o krojach z wysokiego krawiectwa. Uważa, że od mody istotniejszy jest dobry design. Jest szefową studia projektowego, w którym powstają ubrania od pomysłu do produktu. Ma na koncie autorskie materiały stworzonych razem z polskimi producentami oraz wiele ubrań, które kochają kobiety i mężczyźni.
Image
Edyta Krysiuk-Kowalczyk
Dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Żywiec Zdrój. Ekspert z 20-letnim stażem w branży FMCG, ze spółką Żywiec Zdrój związana od ponad 8 lat. Doświadczenie w dziedzinie jakości produktów oraz ochrony środowiska zdobywała również w strukturach Coca-Cola HBC.
Image
Iwona Kutyna
Przygodę z mediami rozpoczęła 27 lat temu w lokalnej stacji radiowej. Telewizja pojawiła się kilka lat później. Tej uczyła się w TVN24. Później przyszedł czas na Wydarzenia w Polsacie i Panoramę w TVP2. Przez kilka lat na antenie TVP Info. Przez cały ten okres związana z radiem, do którego zawsze z przyjemnością i wielkim sentymentem wraca. Dziennikarka, prowadząca, wydawca, producent. Związana także z portalem Onet, gdzie prowadzi Onet Rano.
Image
Dorota Minta
Psycholog i psychoterapeuta. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy terapeutycznej, szkoleniowej. Wykładowca akademicki, autorka programów nauczania, publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz ekspert. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, jest prezesem zarządu fundacji STOMAlife.
Image
Joanna Nojszewska
Zastępczyni redaktora naczelnego Twojego Stylu, z pismem związana od 1999 r. Autorka wywiadów z ludźmi kultury, felietonów o social mediach, tekstów o trendach - również społecznych.
Image
Anna Nowacka
Menadżer ds. partnerstw strategicznych w EMPIKu. Ma wieloletnie doświadczenie we wprowadzaniu na rynek nowych produktów i tworzeniu strategii produktowych. Wcześniej pełniła funkcje kierownicze w obszarach marketingu w branży finansowej i medialnej.
Image
Antonina Samecka
CEO i dyrektor kreatywna marki Risk made in Warsaw, którą współzałożyła wraz z Klarą Kowtun. Zanim zajęła się modą jako praktyk, przez lata pisała o trendach w kobiecych magazynach. Swoją ukochaną pracę w miesięczniku "In Style" porzuciła, by projektować ubrania.
Image
Patrycja Sass-Staniszewska
Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej
Image
Anna Skoczylas
Mentor Biznesu w nurcie psychologii pozytywnej,
Trener Mentalny,
Wykładowca SGH i Brian Tracy International,
CEO w portugalskiej spółce FMCG,
Autorka książki „Co jest DOBREGO w tym czego jeszcze nie widzę? Sposób myślenia skutecznych zespołów”
Image
Justyna Skorupska
Board Representative & Omnichannel Expert e-point SA, Wiceprzewodnicząca Rady Izby Gospodarki Elektronicznej, Pomysłodawczyni inicjatywy i fundacji "Kobiety e-biznesu"
Image
Joanna Stopyra
Konsultant PR, Eksplorerka Womenomics & Femvertising, Założycielka portalu Women Power Media
Image
Daria Sulgostowska
Rzeczniczka prasowa i kierownik zespołu ds. komunikacji i zrównoważonego rozwoju w CCC. Specjalistka w dziedzinie komunikacji korporacyjnej oraz kryzysowej, której bliska jest idea odpowiedzialnego biznesu. Wcześniej m.in. rzeczniczka OTCF, właściciela marki 4F. Związana z działalnością sportową, jest trenerką tenisa ziemnego.
Image
Karolina Szenk
Kierownik ds. rozwoju sprzedaży detalicznej w UPS. W strukturach UPS zaangażowana również w inicjatywę WLD (Women Leadership Development), która ma na celu aktywację biznesową kobiet, budowę pewności siebie, świadome zarządzanie przez kobiety ścieżką kariery i staranie o awanse.
Image
Karolina Szuba
Członek Zarządu Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona S.A. oraz COO. Pełni funkcje zarządcze w większości spółek zależnych. Odpowiedzialna za procesy biznesowe i operacyjne we wszystkich spółkach należących do Grupy Kapitałowej. Zarządza działem Operacyjnym, Sprzedaży Travel Retail, HR, Marketingu, F&B i Szkoleń.
Image
Ewa Tchórzewska
Założycielka firmy Global X Solutions, członek European Artificial Intelligence Alliance, absolwent studiów podyplomowych na Politechnice Białostockiej o kierunku Data Science. Zajmuje się nowymi technologiami w projektach, głównie sztuczną inteligencją, którą łączy z wiedzą psychologiczną, medyczną i ogólnorozwojową. Współtwórca unikalnego produktu Cobe - przyjaznego bota konwersacyjnego, który realizuje w projekcie PROCES pod skrzydłami Samsung Inkubator. Projekt włączony na listę Startupów Pozytywnego Wpływu.
Image
Anna Urbańska
Master Trener STRUCTOGRAMu, neurocoach, wiceprezes zarządu i partner Instytutu Colina Rose, autorka 8 książek, w tym „DNA biznesu”
Image
Magdalena Wawrzyniak
Co-founder / President of the Board w Associated Apps. Doświadczony marketer, strateg, fanka sztucznej inteligencji i promotor rozwoju biznesu. Od dziewięciu lat związana z branżą nieruchomości komercyjnych, pracowała dla światowych liderów branży, odpowiadając za strategię i działania marketingowe topowych centrów handlowych w Polsce. Obecnie jest liderką w firmie Associated Apps, która tworzy pierwszego na świecie, wirtualnego asystenta dla osób niewidomych i niedowidzących – The Compass.
Image
Agata Zioło
Dyrektorka Innowacji w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Wcześniej konsultantka ds strategii komunikacji w startupach i małych firmach. Zanim dołączyła do zespołu Fundacji przez ponad 10 lat pracowała w branży kreatywnej, kierowała zespołem komunikacji w agencji TBWA pracując dla największych międzynarodowych marek. Strateżka, ekspertka planowania i zarządzania złożonymi projektami. Praktyczka metody design thinking. Ekspertka od wypracowywania narzędzi wspierających edukację i przedsiębiorczość. Trenerka, jedna ze 100 najlepszych na świecie facylitatorów #IamRemarkable, międzynarodowego formatu warsztatów zmieniającego postrzeganie pozycji kobiet w miejscu pracy. Aktywna działaczka na rzecz kobiecej przedsiębiorczości.

Jak większość serwisów w internecie, używamy tzw. Cookies.
Dzięki nim możemy poprawić jakość naszych usług.

Dowiedz się więcej