

Green Generation
Wspólnie na rzecz Ziemi
Inicjatywa badawcza poświęcona najważniejszemu wyzwaniu ludzkości – zapobieżeniu katastrofie ekologicznej. My, mieszkańcy Polski, Europy, Ziemi, musimy zdać sobie sprawę, że problem dotyczy nas wszystkich, a nie przyszłych pokoleń w jakimś odległym od nas czasie i miejscu.



To już druga edycja badania. Rok temu poznaliśmy pierwsze wyniki mówiące o świadomości ekologicznej Polaków, niestety wtedy i teraz wciąż niskiej. Poznaliśmy najważniejsze czynniki, jakie utrudniają nam wszystkim wdrożenie proekologicznych zmian w życiu i zakupach. Tym razem przyglądamy się ekologii w cieniu pandemii.
W tym celu ponownie zapytaliśmy ponad 2000 internautów o ich opnie. Zebraliśmy odpowiedzi odnośnie zachowań na co dzień, podejścia do eko-edukacji, ekologicznych zakupów w różnych branżach i green e-commerce. Do projektu ponownie dołączyli liczni Partnerzy, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i skomentowali wyniki.
Rok 2020 był dla nas wszystkich trudny. Doświadczenie pandemii zapewne zostanie na nas na długo. Covid-19 zmienił to, w jaki sposób żyjemy na co dzień, jak kupujemy, ale też co generalnie myślimy o życiu. Jego cień widać też w wynikach najnowszej edycji badania Green Generation. Mniej interesujemy się problemami środowiska, bo przytłoczyła nas codzienna walka z pandemią. widzimy zagrożenia, ale nie braki działań systemowych, które spowalniają wdrażanie proekologicznych rozwiązań. Kupujemy tańsze produkty, bo obawiamy się o swoją kondycję finansową. Są też pozytywne aspekty. Staramy się odżywiać zdrowo, więc częściej zwracamy uwagę na lokalność i ekologiczność produktów spożywczych. Gotujemy częściej w domu. Zakupy przenieśliśmy do e-commerce, więc rzadziej podróżujemy autem po mieście w pogoni za sprawunkami. A co będzie jak pandemia się skończy? No właśnie.
Katarzyna Czuchaj-Łagód
Dyrektor Zarządzająca Mobile InstituteGreen Premiera
22 kwietnia miała miejsce premiera raportu „Green Generation 2021”. Wyniki najnowszej edycji badania zaprezentowała Katarzyna Czuchaj-Łagód, Dyrektor zarządzająca Mobile Institute. Następnie uczestnicy mogli wysłuchać dwóch paneli dyskusyjnych w temacie świadomości ekologicznej Polaków w cieniu pandemii oraz zakupów ekologicznych i prowadzenia eko-pozytywnego biznesu.
Grafika Prezentacja wyników badania
Grafika Panel 1 „Ekologia, czyli temat, którego lepiej unikać - świadomość ekologiczna Polaków”
Grafika Panel 2 „Green biznes - sukcesy, wyzwania, lessons learned”
Producenci na rzecz środowiska
GROHE znalazło się w gronie 50 Liderów Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Klimatu w ramach inicjatywy ONZ. Poznaj proekologiczne inicjatywy i produkty firmy mające na celu poprawę zarządzania zużyciem wody i przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.